Yeni oyun duyuruları ve mevcut oyunlar hakkında duyurular.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mathf Games
#69
[Oyunumuz İstanbul'da Park yayınlandı! Google Play'den indirme için tıklayın!]

Tüm takipçilerimize selamlar!

Üst üste çıkarttığımız üç oyunun ardından uzun bir süredir sessizliğe gömülmüştük (fırtına öncesi?). Bu sessizliği bozup, üzerinde çalıştığımız proje hakkında bazı detayları paylaşma kararı aldık.

Sosyal medya hesaplarımızdan, yeni projemizle alakalı iki adet görsel paylaşımı yapmıştık. Şimdi sizleri oyun içi ekran görüntülerinden oluşan galerimizle baş başa bırakalım:

[Görsellere ulaşmak için lütfen tıklayın]

Yukarıda görmüş olduğunuz tüm tasarımlar, gerçek mekanların birebir oyun dünyasına aktarılmış halidir. Oyunumuz için İstanbul'dan iki farklı mekan seçimi yaptık. Bunlardan biri Üsküdar Şemsi Paşa Caddesi, diğeri ise Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi. Üç boyutlu çizimleri yaparken, binaların kapı numaralarına kadar, tüm yapıların birebir aynı olması için var gücümüzle çalıştık. Projenin mobil platformları hedeflemesi nedeniyle, performansı da düşünerek elbette ki bir takım kısıtlamalara ve değişikliklere gitmek zorunda kaldığımız da oldu. Fakat bu kısıtlama ve değişiklikleri mekanın gerçekliğini zedelemeyecek şekilde yapmaya gayret ettik ve başardığımızı umuyoruz. :)

Bu bağlamda, Türkiye'nin birebir gerçek mekanları konu alan ilk mobil oyununu geliştirirken, ekip açıklamamızda da bulunan "Anadolu'nun sırlarla dolu, cennet topraklarını oyun dünyasına kazandırmak." hedefimiz doğrultusunda önemli bir adım atmış bulunuyoruz.

Bağımsız ve en önemlisi bütçesiz bir oyun ekibi olduğumuz için, bu süreçte pek çok zorluğun üstesinden gelmek durumunda kaldığımızı da belirtmek isteriz. Bu zorluklardan ötürü, oyunun yapım süreci düşündüğümüzden ve planladığımızdan çok daha fazla uzayarak, içerisinde bulunduğumuz günlerde maalesef 9. ayına girdi (pre-production dahil). Aslında Zombi Cehennemi 3 yayınlandığında biz bu proje için çalışmaya çoktan başlamıştık.

Yine mekanlara daldık gidiyoruz; peki, bu mekanlarda amacımız ne olacak? Biraz da o konuya değinelim. Yapım aşamasında hazırladığımız bazı modelleri, yakın çevremizde bulunan dostlarımıza gösterdiğimizde ilk tepkileri; "Zombiler nereden çıkacak?, "Nerede savaşacağız?", "Kiminle savaşacağız?" vb. şeklindeydi. Fakat bizim savaşmaya pek niyetimiz yok. En azından şimdilik, savaştan değil, barıştan yanayız. :) Oyunumuz, park oyunları kategorisinde yarışa dahil olacak.

[Görsellere ulaşmak için lütfen tıklayın]

Alışılmış, sıradan park oyunlarını unutun. Unutmuyorsanız da, biz unutturmaya niyetliyiz. Gerek oyun dinamikleri, gerek mekanlar, gerekse imkanlar açısından diğer park oyunlarından oldukça farklı bir oyun sizleri bekliyor olacak. Bu bağlamda Android platformunda yaptığımız geniş çaplı araştırmaların sonucunda, oyunumuzla bir kaç benzer noktası olan yalnızca iki oyun tespit edebildik. Araştırmalarımızdan da anlayacağınız üzere, oyunumuz başlangıçta yalnızca Android platformuna çıkacak. Fakat Android platformunda yayınladıktan hemen sonra, web ve Windows Phone sürümleri için çalışmalara başlayacağız.

Yazımızın sonuna yaklaşmışken, "Oyun şu an hangi aşamada?" sorusunun cevabını da vermek isteriz.

Oyunun çevre tasarımları tamamlandı diyebiliriz. Bir kaç arabaya son hallerinin verilmesi için çalışmalar devam ediyor. Programlama kısmında da %85'lik zor kısım sona erdi. Ayrıca bir yandan projeyi tamamlamak için var gücüyle çalışan ekibimiz, bir yandan da yeni projenin pre-production çalışmalarını başlattı. Çoğu ekip gibi biz de çıkış tarihi vermekten çekiniyoruz fakat, Ağustos'un sonlarına doğru ehliyetinizi hazır etseniz iyi olur. :)

Çok yakında, İstanbul sokaklarında görüşebilmek dileğiyle.
Kullanıcı avatarı
gönderen LatveriA
#72
GLaDOS yazdı:İOS kullanıcılarını da unutmayın :) başarılar dilerim
Bu proje için kısa vadeli planlarımız arasında iOS platformu için bir çalışmamız bulunmamaktadır maalesef. İlginiz için teşekkürler. (:

RıfatSIRAKAYA yazdı:Merak la bekliyoruz,bu arada belirli bir tarihin olup olmaması hakkında bir açıklık getirildi de ben mi göremedim?
[color=#FF0000]mathf Games[/color] yazdı:Ağustos'un sonlarına doğru ehliyetinizi hazır etseniz iyi olur. :)